Dodanie izolacji dachu / poddasza może być częścią planu oszczędzania energii

Irlandia robi się zimna i wilgotna w sezonie, a właściciele domów muszą się ogrzać. Wiele domów w Irlandii jest starszych bez systemów grzewczych i izolacji spełniających dzisiejsze standardy oszczędzania energii. Jeśli dom jest źle izolowany przy niewystarczającym systemie ogrzewania, rachunki za zimowe ogrzewanie mogą być bardzo wysokie. Istnieje wiele prostych projektów, które mogą obniżyć rachunki za ogrzewanie w każdym domu, pomagając zmniejszyć emisję CO2 w atmosferze. Istnieją nawet dotacje SEAI (Sustainable Energy Authority Ireland), które pomagają właścicielom domów w ulepszaniu systemów izolacji i ogrzewania.

Po pierwsze, suma defektów domowych prowadzących do marnotrawstwa energii. Znaczna część strat energii w Irlandii pochodzi z źle zaprojektowanych domów, niewystarczającej izolacji, złych, starych lub niewystarczających systemów grzewczych, starszych, nieefektywnych urządzeń, przestarzałego oświetlenia domowego i wreszcie złych zwyczajów związanych z zużyciem energii w domu. Wielu właścicieli domów nie wie, co powoduje wysokie rachunki za energię, ani jak je naprawić. Edukacja publiczna ma zasadnicze znaczenie dla oszczędzania energii i ograniczania emisji CO2 do atmosfery.

SEAI to program dotacji rządowych, aby pomóc właścicielom domów poprawić oszczędności energii w ich domach. Projekt SEAI pomaga właścicielom domów całkowicie przebudować systemy izolacji i ogrzewania domów, aby oszczędzać energię i poprawić komfort mieszkania. Zasady i regulacje związane z tym programem grantowym są skomplikowane i trudne do spełnienia.

Właściciel domu musi najpierw wykonać całą pracę, a następnie uzyskać dotację. Ocena BER jest zalecana, ale opcjonalna, przed i po wykonaniu pracy. To było kiedyś wymagane. Prace do wykonania w ramach tego grantu to:

1. Izolacja akustyczna do 200 mm
2. Odporność na suszę wi wokół okien, drzwi, ścian i dachów.
3. Zwolnienie butli z gorącą wodą z zestawami lub różową watą szklaną i paroizolacją z papieru pakowego.
4. Przełączanie na żarówki energooszczędne, takie jak CFL.
5.Wykonanie izolacji ściennej z wdmuchiwanej waty szklane, piankowe lub plastikowe.
6. Porady energetyczne dotyczące zwyczajów związanych z zużyciem energii i inne sposoby oszczędzania na zużyciu energii.

Ten system grantów jest dobrym początkiem, ale nie obejmie właściciela domu, z niewielkim budżetem, który chce zrobić tylko część potrzebnych rzeczy naraz. Nadal potrzebny jest plan, który jest bardzo atrakcyjny dla wszystkich właścicieli domów i jest prosty i łatwy w użyciu. Powinien mieć dotacje na mniejsze projekty, ponieważ każda zmiana na lepsze pomaga środowisku.

Jeśli ktoś jest zainteresowany zmniejszeniem zużycia energii w swoim domu i nie kwalifikuje się do dotacji na SEAI, są pewne rzeczy do zrobienia.

* Sprawdź izolację dachu w lokalnym sklepie z artykułami domowymi. Jeśli właściciel domu może samodzielnie zainstalować izolację dachu, jest to niedrogi projekt, który pozwoli zaoszczędzić energię w ciągu najbliższych kilku lat. Izolacja dachu może być wykonana przez lokalnych wykonawców lub poręcznych mężczyzn, jeśli właściciel domu nie jest w stanie.

* Izolacja poddasza powinna mieć grubość do 200 mm. Jest on układany pomiędzy belkami stropowymi i nad nimi. Różowe tafle szkła z paroizolacją papierową, są w rolkach i mogą być używane z niewielkim bałaganem. Można stosować kulki z tworzywa sztucznego, wdmuchiwane do waty szklanej lub natryskiwane na piankową izolację. Ciepło wzrasta, więc izolacja poddasza powstrzyma przed marnowaniem ciepła. Brak izolacji poddasza jest jednym z największych niszczycieli energii. Nie ma sensu płacenie ogromnych rachunków za energię cieplną, która przechodzi przez dach.